Jdi na obsah Jdi na menu
 

Rozhovor se scénáristy Bones

Rozhovor se scénáristy Bones

12.8.2008 | by gilly8


Lynn ze Searching Bones telefonicky hovořila se scénáristy seriálu Bones / Sběratelé kostí - konkrétně jimi byli Craig Silverstein, Liz Benjaminová, Karine Rosenthalová a Janet Lynnová, které později doplnil i koproducent Scott Williams. Níže si můžete přečíst některé ze zajímavostí, které z rozhovoru vzešly:

  • První verzi scénáře tvá sepsat průměrně týden až 10 dní, ale finální verze scénáře může vzniknout klidně až za 6 týdnů nebo 3 měsíce.
  • Kathy Reichsová - autorka knih o Temperance Brennanové - není každodenní součástí týmu - není běžně přítomná při natáčení ani při psaní scénářů, ale v případě medicínských záležitostí ji scénáriisté telefonicky kontaktují a konzultují s ní scény, které chtějí do scénáře dostat.
  • Když se vyskytne vhodná příležitost, zakomponují scénáristé do charakteristiky postav něco z jejich skutečného života - jako třeba Davidův zájem o hokej, Emilynu lásku ke zvířatům nebo Ericův pěvecký talent.
  • Pro své příběhy se scénáristé snaží inspirovat kde to jen jde - v novinových titulcích, knihách, časopisech, v televizi... Ale snaží se, aby podobnost s aktuálními tématy nebyla jednoznačně patrná - aby tím neznehodnotili něčí osudy.
  • Scénáristé v žádném případě nečtou povídky fanoušků seriálu, protože - ač jde jistě mnohdy o zajímavé příběhy - mohli by je nevědomky zakomponovat do svých scénářů a hrozilo by jim, že je někdo zažaluje za zcizení díla. Naopak ale čtou komentáře a názory fanoušků.
  • Stávka scénáristů měla na tým kolem Bones (a nejen na ně) velmi nepříznivý dopad. Jsou zvyklí pracovat jako tým - rodina - a stávka přtrhla jejich vztahy na relativně dlouhou dobu. Každý se vydal na chvíli jiným směrem a mnozí přišli o spoustu peněz.
  • Když je hotova finální verze scénáře a jde se natáčet, zavedl Hart Hanson (tvůrce seriálu) politiku "nulových změn" - tedy to, co je ve scénáři, se prostě natočí. Sem tam se dělají jen drobné kosmetické úpravy, o kterých rozhoduje Hart. Aby děj vyzněl tak, jak je zamýšleno, je většinou na place přítomný scénárista, aby pozoroval, zda jde vše podle plánu.
  • Slavný "Angelátor" - Angelin 3D renderovací stroj - který jsme tak často vídali v prvních sériích Bones, už možná nikdy na obrazovce nespatříme - je totiž příliš drahý na výrobu.
  • Co - a nebo spíš koho - určitě uvdíme, bude Zack a Max - otec Brennanové.

Na konec rozhovor rozhovoru si scénáristé nechali spoiler pro fanoušky seriálu Bones - cituji: "Brennanová bude chtít, aby se Booth stal otcem jejího dítěte."

Zdá se to sice jako celkem šokující novinka, ale vzhledem k tomu, jak "znám" štáb Bones, nepůjde o nic světoborného a reálně se žádného dítěte (doufejme) nedočkáme:-).

Zdroj: Searching Bones - 1.část a 2.část interview.


Linkuj!

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář