Jdi na obsah Jdi na menu
 

Stars look within to flesh out `Bones'

Zdroj: Yahoo News
Autor: Bridget Byrne, The Associated Press, 22.1.2007, 17:10 ET

LOS ANGELES - Emily Deschanelová přirovnává Dr. Temperance Brennanovou z "Bones" k rozbitému vejci.

"Je hodně pošramocená v těch nejdivnějších způsobech, ale na její snaze pohnout se vpřed a dát se dohromady - jako Humpty Dumpty, je něco obdivuhodného," říká Deschanelová, jež hraje Brennanovou v krimi seriálu stanice Fox, plném suchého humoru.

Její poznámka ale může být považována za trochu zvláštní, protože její starý dobrý Humpty Dumpty nebyl posedlý kostmi, zatímco Brennanová ano.

Je forenzní antropoložka a spisovatelka, která pracuje s FBI při vyšetřování zločinů. Když z těla zůstanou jen kosterní pozůstatky, je schopná vyčíst jejich životní příběh z kosti holenní, kosti stehenní, fragmentů lebky, obratlů - z celého balíku kostí - což jí poskytuje vodítka ke způsobu a příčině smrti. Její schopnosti jí získaly přezdívku "Bones" (Kostička/Kůstka/Kost).

Postava je inspirovaná skutečně žijící forenzní antropoložkou a spisovatelkou Kathy Reichsovou a též postavou v Kathyiných románech - Temperance Brennanovou.

"Je spíše inspirovaná osobností Kathy, " říká o své postavě Deschanelová. "Myslím si, že pro ty, co znají knihy Kathy Reichsové, to může to být matoucí... Moje postava je mnohem mladší a odlišná... Ne že by tu nebyly určité podobnosti, ale ty jsou spíše jen podružné."

Deschanelová ve svém elegantním padnoucím zeleném laboratorním plášti (Pozn.překl.: Nenosí náhodou modrý plášť?;-)) stojí ve zvukovém studiu studia 20th Century Fox, které je od podlahy po strop zaplněno spoustou kulis - poutavá kombinace elegance a funkčnosti.

Vedle Deschanelové hraje David Boreanaz jako agent FBI Seeley Booth - skeptický ohledně schopností Brennanové, ale potenciálně možná víc než jen kolega.

"Myslím si, že se oba domnívají, že k sobě mají blízko jako bratr a sestra, ale jsou ti jediní, kdo si neuvědomují sexuální pnutí mezi nimi," říká výkonný producent Hart Hanson. "Dokud budeme schopni udržet to takhle, tak to bude skvělé."

Boreanaz, nejvíce známý jako upír s duší v "Buffy, přemožitelce upírů" a "Angelovi" byl do obsazení přijat jako první.

"Věděli jsme, že chceme, aby Booth byl tradiční vůdce a ne nějaký klučina, a taky ne krásný, ale mužný ... komplikovaný muž v obleku se spoustou přitažlivosti," říká Hanson.

Najít správnou herečku bylo těžší.

"Hledali jsme někoho sexy, chytrého a vtipného. Viděli jsme tucty hereček a většinou měly jen dvě z těch vlastností, ale velmi málo z nich všechny tři... Emily měla všechny tři," tvrdí Hanson.

"Setkali jsme se a bylo to jako bouřka v láhvi. Všichni to viděli, když jsme ji zkoušeli. Bylo to tu a teď se to skutečně prokazuje," povídá Boreanaz o Deschanelové, jež je dcerou kameramana Caleba Deschanela a starší sestrou herečky Zooey Deschanelové.

Až se nové epizody druhé řady "Bones" vrátí 2.února na obrazovku (Pozn.překl.: Zatím se oficiálně uvádí termín návratu do vysílání 31.1.2007.), bude vztah Bootha a Brennanové pokračovat ve svém embryonálním sbližovacím tanci.

"Přitvrdíme... Objeví se žárlivost. A nenávist. Ale také humor. Bude tu láska a respekt. Ale nakonec to vždycky skončí poutem v duchu "jsem tu pro tebe a ty pro mě," říká Boreanaz.

Problémy se zvládnutím zlosti přivedou Bootha k sezením u excentrického cvokaře, kterého hraje angličan Stephen Fry. Brennanová se stále vyrovnává se svým zjištěním - zatímco vyšetřuje dávné zmizení svých rodičů - o tom, že není tou, kterou si myslela, že je.

V posledním dílu minulé série zjistila, že se původně nejmenovala Temperance, ale že její rodné jméno bylo Joy. Ale ponechává si dál Temperance. "Sama sebe nezná jako Joy," říká Deschanelová.

"Dali jsme jí další přednost," povídá Hanson, poznamenávajíc, že i když seriál musí splnit standard vyžadovaný od televizního seriálu a každý týden řešit zločiny, tak na sebe seriál může stejně být pyšný, protože stvořil mnohovrstevné charaktery se zajímavými životními příběhy v pozadí.

V seriálu také hraje TJ Thyne jako Jack Hodgins a Michaela Conlin jako Angela Montenegro - vědci, jež spolu pracují a nyní spolu mají románek a kteří dělají spolu s Brennanovou v Jeffersonově Institutu ve Washingtonu D.C.

"Bones" vybočují z mnoha současných televizních seriálů o rýpání se v mrtvolách, protože mají osvěžující mladistvý styl, důvtip, dvě velmi atraktivní hlavní postavy a chytré přechody mezi odlehčenými, nabroušeně humornými tématy a temnými, soucitnými tématy.

Ale Deschanelová vyzdvihuje výzvy: "Pokračujeme ve snaze dělat hladké přechody mezi temnotou a světlem... Je to těžké, protože pokud se vyrovnáváte se smrtí a ztrátou milovaných, nechcete být tak kavalírský a nechat to být. Ale v té samé chvíli dává smysl, že tyto postavy mají smysl pro humor... Život je plný humoru. Je v tom jemná rovnováha."

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář