Jdi na obsah Jdi na menu
 

David

Rozhovor s Davidem Boreanazem


Název: David Boreanaz - bojechtivý hrdina z "Bones"
Autor: Lynn Barker
Datum: 30. ledna 2007
Zdroj: TeenTelevision

Na nedávné párty FOXu v tematické zimní restauraci v Pasadeně se sešel tisk s televizními hvězdami, aby se pobavili o nových sériích a posledních drbech. My jsme hvězdu Bones - sexy Davida Boreanaze - objevili sotva vešel na párty a spěchali jsme, abychom zjistili aktuální zprávy o seriálu a o Davidovi.

Zjistili jsme, že herec je rozhodnut předvést v nové sérii lidskost a humor. Chce, aby jeho seriál byl o živých bytostech a ne o stopování vrahů. Och a taky teď bojuje se sponou u pásku a poslouchá stelitní rádio... Připravte se - jedeeem...

TeenTelevision: Co se bude dít s vaší postavou a postavou Emily Deschanelové v nové sérii "Bones"?
David: Rozhodli jsme se zabývat se vzájemnými vztahy. Pro nás to je takové roztrhnutí obálky... co je všude kolem, ta abnormalita postav, to je to, co je na seriálu zábavné a je skvělé vidět, jak se štáb sehrává a stává se součástí show, protože pro nás to od počátku nebyla jen nějaký procesní seriál.

TeenTelevision: Takže z toho chcete udělat romantickou komedii?
David: Kdybych měl seriál označit za komedii, udělám to a klidně bych tu komičnost ještě dál rozvíjel. Pokračoval bych ve standardu, jaký show nastavila - tak jak ji teď prodávají. Myslím si, že je kouzelná, vtipná a tohle prostě nevidíte u procesních a krimi seriálů v televizi každý den a je skvělé být její součástí. Je skvělé pracovat o víkendech s Emily. Přinášíme do scén vlastní nápady a hledáme tyhle improvizační momenty a to, co je oba dohání k šílenství, ať už je to písnička nebo gesto či pohyb, zatímco se potýkáme s případem. Protože pro mě to není o případech. Nestarám se o ně. Z vysoka na ně kašlu.

TeenTelevision: Lidem se, zdá se, líbí romantické a komediální prvky.
David: No a o tom to právě je. Popravdě se tyhle momenty snažíme vyhledávat. Emily a já na svých postavách pracujeme o víkendech a pátráme po těch správných momentech. Takže když děláme nějakou scénu, tak se můžeme vzájemně přerušovat. Můžeme na chvíli vypadnout ze scénáře. To je pro mě legrace.

TeenTelevision: Kolik času nad tím asi strávíte?
David: O víkendu to jsou dvě až čtyři hodiny. Je to skvělý způsob, jak o své postavě něco zjistit a jak pohnout limity. Jsme to jen prostě my dva.

TeenTelevision: Vypadá to, že vaši postavu v této sérii prohlubují.
David: Ne, to nedělají "oni". Děláme to my. Emily a já jsme přišli s materiálem a říkáme: "Hej, nebudeme dělat čistě procesní seriál." Pořád tomu nevěřím. Nedělám to a ani to nechci dělat. Pro mě je to o postavách a o tom, jak dlouho budeme tyto postavy studovat a myslet v souvislostech - tak o tom to je.

TeenTelevision: Vy a Emily máte opravdové souznění, které prostupuje obrazovkou. Kdy si myslíte, že to mezi Vámi začalo klapat?
David: No, když jsme začali točit pilotní díl, bylo povzbuzující pracovat s někým, kdo byl natolik odvážný, že řekl: "Hej, pojďme zabrat a udělejme z toho něco odlišného," namísto tupého čtení scénáře a hovoru o Johnu Doe číslo 123. To, o co se starám, je to, co [Emilina postava] dělala minulou noc a zda má problémy s náboženstvím nebo s hormony nebo jaký mám názor na kněze a katolictví a vědu. Pro mě jsou tohle každodenní záležitosti, se kterými se setkáváte a které můžete aplikovat na příběh, který se právě odehrává. To je ta zábava.

TeenTelevision: Jak tohle prodáváte vysílací společnosti?
David: Je těžké tohle prodat. Nejprve to bylo hodně složité, když jsme začínali a společnost se snažila zjistit, zda je to vůbec procesní show. O jaký typ seriálu jde? Vytrvali jsme, zůstali s našimi postavami a pokračovali v důrazu na komediální prvek a jeli podle scénáře ve stylu "Měsíční svit", kde se jeden bavil přes druhého a nemohli přestat. To je to, co chceme dělat.

TeenTelevision: Dostávají se k vám negativní poznámky od cenzorů společnosti?
David: Dostáváme vzkazy jako... Mám za sponu na opasku, na které stojí: "Nadutec". Takže, další den přišla zpráva: "S vaší sponou na opasku je problém." A já na to: "Dobře, Můžou s tím mít problém, ale já ji nesundám. Nesundám ji, dokudsi pro ní sami nepřijdou a neservou ji ze mě. Tak o tomhle se třeba přeme.

David a Emily TeenTelevision: Jaké problémy má Booth?
David: Co já vím, tak spoustu! Sotva jsme se dostali na povrch. Dostanu se úplně do háje. Přijde toho spousta, co budu řešit. Nedokážu si ani představit, kam můžeme zajít a to je skvělý. To, že si to můžeme dovolit, je fantastický.

TeenTelevision: Už jste režíroval nějakou epzodu?
David: Ne. Ale moc by se mi to líbilo. Bylo by to úžasný.

TeenTelevision: Myslím, že Entertainment Weekly jmenoval Angeluse a Angela jako jedny z největších zloduchů všech dob. Věděl jste to?
David: Och, tak to je bezva. Teda to je skvělý. Ale pozor na Bootha. Bude teď taky pěkně cvokatět.

TeenTelevision: Natočil jste v přestávce mezi sériemi nějaký film?
David: Natočil jsem film s Alanem Cummingem, který budou mít premiéru na Filmovém festivalu v Austinu. Jmenuje se "Suffering Man's Charity" a pak uvidíme, jak to bude vypadat letos.

TeenTelevision: Jak starý je váš syn?
David: Čtyři a půl roku.

TeenTelevision: Jak zvládáte dělit svůj čas mezi práci a otcovství? Ovlivňuje to vaši práci?
David: Je to skvělý. Můžu používat své reálné zkušenosti u své postavy a teď už jsem se naučil, jaké to je [být otcem]. Je to celkem štreka. Užívám si tu horskou dráhu nahoru-dolů a povzbuzuju se den po dni, abych byl se svým synem a mohl zachytit ty momenty a myšlenky.

TeenTelevision: Jsou vaši rodiče aktivními prarodiči?
David: Jsou velmi, velmi aktivní. Rádi jsou u nás a rádi přijíždí do města. O svátcích jsme byli doma, takže to bylo moc krásné.

TeenTelevision: Měl jste někdy slabost pro nějakou celebritu?
David: Z nějakých podivných důvodů pro Dorothy Hamillovou, krasobruslařku. Byly to ty vlasy. Nebo Farrah Fawcettovou. Mám její plakát. To bylo úžasný!

TeenTelevision: Jakou hudbu máte rád?
David: Mám celý balíček [satelitního] Rádia Sirius. Takže přeskakuju ze 70.let na 80.léta. [Kamera hodí světelný odlesk na jeho tvář] Hej, chlape, to světlo z mýho obličeje! Všechno od 60.let po klasiku. Opravdu mě tenhle Sirius dostal. Myslím si, že je to skvělý. Můžu přepínat z garážové muziky na klasickou hudbu. Poslouchám spoustu různé hudby. Mám pěkně vybíravý vkus. Rád procházím úplně všecho. Je to skvělý systém.

Pozn.: Lynn Barker je novinářka píšící o Hollywoodu a také scénáristka.


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář