Jdi na obsah Jdi na menu
 

Rozhovor s Johnem Francisem Daley - TV Guidejohn francis daley

Datum: 14.dubna 2008

Zdroj: TV Guide


TVGuide.com: Takže...jmenujete se Dr. Sweets. Má to o Vás něco vypovídat?

Daley: Myslím si, že je to jen jedno z dalších hloupých jmen, která mě neustále pronásledují. Pravděpodobně si ho moje postava v jisté době změnit, ale nechtěl urazit svého otce, tak to nechal být.


TVGuide.com: Ale vypadá jako člověk, který si dává pozor na to, jak vystupuje navenek.

Daley: Přesně tak. Chce, aby ho lidé respektovali a ne se mu posmívali.


TVGuide.com: Ale posměch se Sweetsovi stejně nevyhne, vzhledem k tomu, že je se vypracoval na výsluní tak mladý.

Daley: Ano, pořád se mu smějí.


TVGuide.com: Setkáváte se vy sám s podobnými komentáři? Vám je 22, že?

Daley: Ano, setkávám, Když jsem byl kluk, bylo to ještě horší, protože jsem vždycky býval na place nejmladší. Takže jsem si na to v podstatě celkem zvykl. Ale teď každému říkám, že je mi 37, a tak se mi dostává respektu, který si zasloužím.


TVGuide.com: Vaše postava se do seriálu dostala proto, abyste vyřešil napětí v pracovním vztahu mezi Boothem a Brennanovou, je to tak?

Daley: Ano. Zpočátku šlo o situace typu párových terapií, kdy jsem je studoval a byl fascinován zjištěním, že dva tak odlišní lidé spolu mohou vycházet, i když by to tak teoreticky být nemělo. Pro moji postavu je zábavné je analyzovat a pátrat po tom, co pohání jejich vzájemný vztah. Ale po určité době jim začínám pomáhat s případy a dělat profily zločinců, což je skutečně zábavné, protože se musím vžít do myslí těchto vrahů. Právě teď natáčím soudní scénu. Jsem něco jako odborný svědek.


TVGuide.com: V jedné z posledních epizod jste byl na dvojitém rande s Boothem a Brennanovou. O co tam vlastně šlo?

Daley: Je to způsob, jak pozorovat jejich chování mimo práci. Začalo to jako Sweetsův experiment, ale s nástupem mé přítelkyně se to trochu zvrtlo.


TVGuide.com: Kdo by to řekl, že Sweets bude mít přítelkyni.../p>

Daley: Ano. Je to vtipné, protože vidíte jeho zranitelnost v extrémní podobě, když je s ní. Pořád se před Boothem a Brennanovou snaží vystupovat jako profesionál, ale jeho přítelkyně neváhá poukázat na jeho slabosti, čímž mu to pěkně ztěžuje.


TVGuide.com: Jste tvrdohlavé děcko a stejně se vám nějakým způsobem podařilo najít přítelkyni, zatímco Booth a Brennanová, oba geniální ve svých oborech, zjevně vychází pořád naprázdno.

Daley: To tedy ano. A Sweetsovi a jeho vztahu taky dvakrát nepřidávají. Způsobují mnoho vnitřních konfliktů mezi ním a jeho přítelkyní.


TVGuide.com: Takže nás čeká hlubší pohled do Sweetsova osobního žiota?

Daley: Věřím, že ano. Ve svém osobním životě má několik tajemství. Hraje XBox a dělá spoustu věcí, které dělají typičtí lidé v jeho věku.


TVGuide.com: A přesto - zná vše o Gormogonovi a starověkých tajných společenstvích.

Daley: Ano. Víte, třeba mu taky nejde porazit jednu postavu ze hry Halo. Zkuste uhodnout, co ho asi tak pohání.


TVGuide.com: Někteří lidé si myslí, že jste Gormagon.

Daley: To mi lichotí, protože jsem vždycky chtěl hrát sériového vraha. Ale je jasné, že nemůžu nic prozradit - to by seriálu jen ublížilo. Ale musím říct, že v další Gormogonově epizodě bude pověst některých postav zpochybněna a nikdo v Jeffersonském Institutu nebude v bezpečí.


TVGuide.com: Budou lidé překvapeni, kdo se z Gormogona vyklube?

Daley: Ano, myslím, že spoustu lidí překvapíme. Přijde to opravdu z ničeho nic, ale až zjistíte, kdo to je, tak vše pochopíte.


TVGuide.com: Takže je to někdo, koho jsme již v seriálu viděli?

Daley: Ano, to můžu prozradit. Ale nevíte, zda to byl jen nějaká postava ve vedlejší roli z minulé či předminulé série a nebo jedna z hlavních postav. To už říct nemůžu.


TVGuide.com: Jste ještě pořád v kontaktu se svými kolegy ze seriálu Machři a šprti?

Daley: Ano, jsem v kontaktu se Samem Levinem, Martinem Starrem i Jasonem Segelem. Asi před měsícem jsem se potkal s Lindou Cardellini. Jsou jako moje rodina - taková kterou vídáte jen jednou za čas.


TVGuide.com: Byla pro vás střední škola podobným zážitkem jako v seriálu?

Daley: No, v podstatě jsem byl zároveň na skutečné střední škole ve stejnou dobu jako v seriálu. Takže jsem si střední školu vlastně nikdy pořádně neužil. Jen tu fiktivní ve stylu "světla, kamera, akce".


TVGuide.com: Takže jste celou dobu improvizoval?

Daley: Ano, což je už samo o sobě velmi zajímavé. A lidé se mě pořád ptají, jestli nemám pocit, že mi něco uteklo. Ale opravdu ne. Natáčení televizního seriálu je vždycky mnohem větší legrace, než skutečná střední škola, takže si nemůžu stěžovat.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář