Jdi na obsah Jdi na menu
 

Hart Hanson

Pokračování rozhovoru s Hartem HansonemPřed týdnem jsem pro Vás přeložila 1.polovinu rozhovoru s Hartem Hansonem z webu časopisu TV Guide a dnes pro Vás mám pokračování toho rozhovoru. Hart vypráví zejména o tom, jak vznikal Gormogonův příběh, ale také o plánech na 4.sérii. Přečtete si, zda ještě uvidíme rodinu Brennanové a zda se konečně objeví i někdo z Boothova příbuzenstva a také informace o tom, zda se znovu setkáme s vrahem Gravediggerem, kterého Booth a Brennanová honili v dílu 2x09 The Aliens in a Spaceship. A myslím, že vás velmi potěší i jedna Hartova idea pro další sérii, kterou plánuje jako takový malý dárek pro všechny fanoušky vztaho Bootha a Brennanové.

Zde můžete přejít k vlastnímu interview:


Takže s další sezónou Bones přichází nové schéma FOXu a zase máme informaci, že se Bones přesunují na pátek. Je to další vtip?
Ano, doufám, že je to jen další vtip. Jsem z toho pěkně rozmrzelý. Nejdřív jsme prý dobrý pár s Housem a když začínáme růst, tak nás rozdělí. Ale rozumím tomu, co stanice musí dělat. Chápu jejich důvody, jen se mi moc nelíbí. A doufám, že se tak nestane. Věřím, že nás neposunou na pátek. Říkám to každý rok a doposud jsme v pátek měli jen opakování starších dílů.

Když si tak v klidu sednete, cítíte jistou pýchu nad tím, že se na vás pohlíží jako na seriál, který může být vysílán kdykoliv a stejně bude mít pěknou sledovanost, a nebo byste byl raději, kdyby se seriál vysílal pořád ve stejný den a byl z něj velký hit.
Byl bych radši, kdyby nás nechali na jednom místě a nechali nás růst. Vedli jsme si celkem dobře v lákání nových diváků. Ukázali jsme, že to dokážeme. A to říkám s hrdostí - ale ne tak velkou, jakou cítím k našim věrným divákům, kteří si nás našli, ať jsme byli kdekoliv. To, že nás lidé sledují, i když s námi hýbají sem tam, mě velmi těší.
Bylo mi řečeno, že jsme jediný seriál, který se vrátil po stávce a dosáhl ještě většího počtu diváků než předtím. Každý jiný šel dolů a to vše jen díky tomu, že si nás lidé našli a sledovali nás. Takže jsem spíš vděčný, než pyšný, ale té vděčnosti je opravdu spousta.

Když se podíváte zpětně na finále 3.řady, je to opravdu konec Gormogonovy záhady?
Ano, je.

A můžete nám říci, jaká část vyprávění přispěla nejvíce k příběhu 3.série?
No, co se Bones týká - jsme epizodní show. Pokoušíme se řešit vraždy. Jsme seriál o vraždách - vyšetřujeme vraždy každý týden a přitom doufáme, že během toho vyvoláme nějaký ten úsměv i slzu. Každý příběh, který točíme, je jedinečný a je jen pro naše diváky, kterým se snažíme dávat něco navíc, aby se cítili odměněni za to, že se k nám každý týden vracejí. Takže celý ten Gormogonův příběh byl pro ně - takový malý přídavek.
Během stávky se změnil. Když jsme začínali, měli jsme v plánu ještě pár dalších věcí, pár dalších zápletek a obratů, ale vzhledem k naší epizodičnosti, rozhodli jsme se příběh uzavřít ještě v této sérii a nepřetahovat ho do té další. Co tím chci říct? Kulminace příběhu je trochu jiná, než jsme plánovali, ale konec je stejný, abych byl přímý.

Takže - v reakci na předchozí dvě otázky - čeho jste pomocí finále chtěli dosáhnout vzhledem k uzavření 3. série a přípravě půdy pro další sérii?
Říkáte to lépe, než bych to sám dokázal. Chtěli jsme uzavřít 3.sérii a připravit půdu pro další sérii. Dostáváme se do 4. roku vysílání, takže je na čase udělat pár změn, trochu to promíchat, přidat na kreativitě a tak - vždyť víte, jsme seriál o vraždách. I když se nebereme až tak moc vážně, jednou za čas pocítíte nutnost podnítit publikum, aby si uvědomilo, že vyprávíme o vraždách a že se to dotýká i jejich postav - že svět kolem je ovlivňuje a mění. Takže i částečně proto jsme udělali na konci to, co jsme udělali.
A také jsme chtěli připravit otvírák pro další sérii, udělat pár změn a zařídit příliv nové krve do laboratoře. Páni, po nějaké době mám zase novou energii.

Dovolte mi zeptat se na jednu věc. Víte, už jste se toho trochu dotkl, ale v tuto chvíli jsou Bones stejně tak romantickou komedií jako kriminálkou. Kolik z toho bylo v plánu a kolik se toho vyvinulo jen díky chemii mezi Davidem a Emily?
Bylo to tak od počátku, ještě dříve, než se z toho stala romantická komedie - v mojí hlavě to měla být zábavná kriminální show založená na hlavních postavách. Vždycky jsem to tak chtěl, protože naše oběti - zejména na začátku seriálu - když se na ně podíváte, nevidíte lidskou ztrátu, ale něco ohavného a nelidského. Naše oběti samozřejmě lidské jsou, jen nejsou tak aktuálně mrtvé, aby se na vyšetřování vraždy muselo tolik pospíchat. Takže se k tomu dá připojit trocha humoru. Vždycky jsem si to tak představoval.
A taky jsem varoval studio, které si mě na show najalo, a pak také stanici, která seriál koupila (pod vedením Gaila Bermana), že to nebude další CSI, ale úplně jiná show. Když jsme objevili Davida - Dana Walden, šéfka studia mi ho doporučila, zda bych se s ním nechtěl sejít. Řekl jsem: "Jsem připraven ho hned přijmout. Jsem připravený do toho jít hned teď," protože jsem viděl Buffy a Angela a byl si celkem dost jistý, že vím, co dokáže. Ale mýlil jsem se. Podcenil jsem ho.
Ale ještě během zkoušení pro stanici David a Emily dokázali společným působením něco, co jen tak nevyprodukujete a k čemu potřebujete hodně štěstí, aby se to sešlo v jedné místnosti. A když jsme jejich chemii začlenili postupně do děje během první série, tak to seriálu dodalo na síle a my si uvědomili, že díky těm dvěma může být ze seriálu vtipná, oslovující romantická komedie - myslím, že to bylo během epizody, kde někoho sežral medvěd ve Velkých severních lesích.

Slyšela jsem, jak Tom Clancy říkal, že nemá rád filmové verze svých knih, kde Harrison For ztvárňuje Jacka Ryana a také, že Stephenu Kingovi se nelíbí konec filmového Osvícení a Carl Hiaasen mi povídal, že je mu fuk, co udělali s jeho knihou Striptýz, protože mu zaplatili spoustu peněz, aby mohli natočit film s Demi Moore. Vzhledem k tomu všemu, co si Kathy Reichs myslí o tom, jak jste převedli její díla do reality?
Myslím, že jednou z našich výhod je to, že ve skutečnosti netočíme její knihy. Když jsme začínali, brali jsme to jako vtípek pro Kathyiny fanoušky - vzali jsme Temperance Brennanovou, která je hrdinkou jejích knih a v našem seriálu jí nechali být spisovatelkou, která píše knihy s hrdinkou Kathy Reichs. Je to pro ty, kteří dávají pozor, ale když o tom přemýšlíte až moc, tak si zamotáte hlavu.

Jasně. Četl jsem pár jejích knih. I jejich atmosféra je jiná.
Ach, je to celé úplně o něčem jiném. Ona byla první, kdo zjistil, že jsme nezískali práva k jejím knihám. Měli jsme práva na dokument o Kathy z A&E - tedy měl je spíš můj kolega Barry Josephson. Takže to bylo celé trochu jinak. Není to o tom, že bych dělal psí kusy s jejími postavami, neberu jí její verzi světa, ve kterém se pohybuje její hlavní hrdinka.
Zrovna teď jsem dokončil scénář pilotní epizody podle románu Harlana Cobena, který je založen na postavě Myrona Bolitara a je to něco z úplně jiného soudku. Je to velmi, velmi otevřený, skvělý chlap. Harlanovi se scénář opravdu líbil. Ale je to jiný vesmír než Bones, kde jsem prostě přišel s postavou Temperance Brennanové, z ní pak vycházel dál a vytvořil kolem ní televizní seriál, který využíval postavy, jež existovaly v jiném médiu.

Kdybyste mohl být géniem v hraní na metalovou kytaru namísto scénáristy, jak by se jmenovala Vaše rocková skupina?
Ach můj Bože, takhle jsem nikdy neuvažoval. V 70.letech jsem hrával v kapele, která se jmenovala "Widdershins", což se teď zdá hrozně trapné. Ale myslím, že název Led Zeppelin by se mi líbil.

Vím, že spousta fanoušků pozorně sleduje Vaše epizody - i opakovaně - a mají své oblíbené postavy. Zajímalo by mě, jestli se ještě někdy vrátíte k postavě Goodmana a nebo k linii Gravediggera?
Zcela jistě se ke Gravediggerovi vrátíme. Jeho příběh byl jednou z obětí stávky. Když skončila a my si uvědomili, že máme tak málo epizod do konce série, museli jsme si vybrat mezi Gravediggerem a Gormogonem, který příběh natočit. Gravediggera necháváme na další rok.
Důvod, proč jsme si vybrali dokončit příběh Gormogona je - Bože - že je to velmi, velmi složitý příběh. Co Gormogon dělá a proč a celá ta zápletka, abychom mohli další rok přijít a začít od začátku. Gravedigger má mnohem jednodušší příběh, což plánujeme pozměnit.
Goodman - Johnathan Adams byl jedním z mých oblíbených herců, se kterými jsem kdy pracoval a nedělalo mi moc dobře, že jsem si musel přiznat, že nevím, co dál s jeho postavou. Myslím, že nejlepší postavy jsou tam, kde se kolo dotýká cesty - tam, kde mají funkci a kde nemusíte hledat každou skulinu, jak je začlenit do děje. A proto Cam - koroner - funguje mnohem lépe než Jonathan Goodman - šéf Jeffersonského Institutu.
Byl bych rád, kdyby se v budoucnu ještě někdy vrátil, pokud bude dostupný. Je velmi dobrým a prací zavaleným hercem. Ale líbílo by se nám, kdyby se jednou vrátil.
A v tuto chvíli máme zatím nejasný plán na 4.sérii - jako omluvu - kde by se sešly všechny oblíbené postavy ze všech sérií. Myslím, že by to byla celkem sranda.

Můžete to trochu rozvést?
Ano, mohu, trochu. Ještě je dost brzy, ale myslím, že by bylo vtipné natočit epizodu, která by se odehrávala v alternativní realitě, kde by některé postavy - zejména Booth a Brennanová - žily životy, které by si přála velká spousta fanoušků. Co na to říkáte?

Jako že by se vzali a měli děti a tak podobně?
Ano, něco takového. Něco, velmi podobného.

To zní fantasticky. A vím, že fanoušci by tohle viděli velmi, velmi rádi.
Ano, byla by to legrace. A Davida s Emily ten nápad hodně zaujal.

Uvidíme v další sérii více z Brennanovic rodiny - zejména když je teď její otec venku z vězení.
Ano. Je prostě skvělé mít oba dva herce v našem seriálu - Ryana O'Neala, víte, a Lorena Deana, který hraje jejího bratra. Ano, máme s Ryanem svoje plány. Jeden z důvodů, proč jsme ho zbavili obvinění z vraždy, je ten, že jsme už nechtěli jen chodit na návštěvy do vězení. Máme pár cest, jak ho zapojit do děje. Takže odpověď je ano, chceme to tak. A každý herec v seriálu s ním chce pracovat, což už něco vypovídá. Lidé, kteří s ním už točili, to prostě zbožňovali. Vždyť je to Ryan O'Neal - kdo by promrhal šanci mít někoho takového ve svém seriálu?
A Loren - prostě vím, že když bude Loren Dean chtít, tak kdykoliv může mít svůj vlastní seriál. Je neskutečně dobrý herec. Takže ano, myslím, že naši fanoušci mají rádi tyhle příběhy a také myslím, že příležitost, jak Bootha začlenit do její rodiny, je velmi atraktivní a dává nám možnost vyprávět celou spoustu příběhů, které bychom v Bones rádi viděli.
Ve 4.sérii se také chceme více zaměřit na Boothovu rodinu. To je další oběť stávky - příběh, ve kterém se setkáváme s někým z Boothovy rodiny - takže to přesouváme do další řady.

Zmínil jste, že Gormogonův příběh vyzněl kvůli stávce jinak, než bylo v plánu. Byl jsem zvědavý, odkud pochází originální příběh? Jste například příznivcem Svobodných zednářů?
Ne, vůbec. A původní příběh - víte, příběhy přichází z milionu různých směrů. Posloucháte své studio a také stanici, co by chtěly a oba zajímal příběh sériového vraha, prostupující celou sérií. Když jsme mluvili o tom, jaké případy by se mohly v sérii opakovaně objevovat, tak jsme došli k tomu, že jich moc není - a že jedním z mála je pátrání po sériovém vrahovi.
Pak jsme přemýšleli co dál - vím, že někdo ze studia či stanice mluvil o vazbě na videohry nebo tak. No, ve chvíli, kdy jsem o tom přemýšlel, objevil se mi v hlavě Gormogonův sejf - myslím ještě předtím, než byl Gormogon. Přemýšlel jsem, co by to mohlo být za vraha, který je komplikovaný, mytologický a mnohovrstevný. Doupě je špatné slovo - prostě mě napadl sejf. Původně jsem si pomyslel: "Á, bude ve skladovacích prostorách. Otevřeme sklad a objevíme Gormogonův sejf." Místo toho jsme to vzali doslova a našli opravdový sejf. A to nás dovedlo ke Gormogonovi.
Pak jsme také věděli, že chceme mezi podezřelými někoho z našich lidí, kdo by pomáhal Gormogonovi nebo byl jím samotným a nejjednodušší úsudek byl ten, jak udělat podezřelého například z Hodginse? Je posedlý spiknutími a to nás vedlo k pojítku se Zednáři. A pak jsem jednou zjistil, že v dickensovském Londýně ve viktoriánské době bylo tajné společenství, které bojovalo proti jiným tajným společenstvím - s názvem Gormogoni a kteří jednoho dne zmizeli z povrchu zemského a já si pomyslel: "Á, tak to použijeme." Tohle tedy stálo za Gormogonový příběhem.

Byl kanibalismus plánovaný úplně od začátku?
Ne, to je skvělý příklad toho - a teď to sám přiznávám - jak v televizi vznikají věci opravdu za běhu. Byl to prostě výsledek začátku scénáře Gormogonova příběhu, kde čelním sklem prolétne lebka a jedno z vodítek jsou stopy po zubech - důkaz, že byla okousána. Vše, co jsme chtěli, bylo trochu poškádlit diváky, ale pak se to stalo součástí příběhu, když jsme se k němu vrátili. Napsal jsem scénář, popral se s tím příběhem a stanici se tak líbil, že si mysleli, že by to mohl být dobrý sériový vrah. Takže se sešly tyhle dvě věci. A já uvízl s kanibalistickým sériovým vrahem. Za všechno jsem si mohl sám.

Také jsem četl, že na začátku 4.série tým vyšetřuje případ v Londýně.
Ano.

Už jste začali natáčet?
Ještě ne. Zrovna dodělávám revizi scénáře. Doufáme, že začneme točit v půlce června. David a Emily odjedou jako Booth a Brennanová do Londýna. Půjde o dvoudílnou část v týdnu FOXovských dvouhodinových premiér. My začínáme 26.srpna. Myslím, že půjdeme proti Národnímu sjezdu demokratů, takže bychom si měli vést dobře. Doufám, že se na nás budou v Londýně dívat.

Zajímalo by mě, zda máte pro další sérii nějakého hosta snů, kterého byste rádi do seriálu přivedli?
To je dobrá otázka. Po pravdě teď dřeme do úmoru, abychom stihli Londýnský příběh a další sérii začneme řešit od července, kdy budou mít herci a štáb přestávku. Ale - páni - Britney Spears pěkně zvedla "How I met your mother" a nejde si nepomyslet: "Jak dostaneme k televizi tolik lidí?" Myslím, že ona je tím nejlepším člověkem, který to dokáže.
Ale my jsme proti tomu, abychom nabírali hvězdy jen proto, abychom přitáhli diváky za každou cenu. I když je vtipné mluvit o tom, jak najmeme nějaké hvězdy do vedlejších rolí. Vždycky skončíme u hovoru o hercích, které sami zbožňujeme a kteří nemusí zaručeně přilákat mnoho diváků. Ale tady nejde o jen kompars.
Nějakou dobu zpátky jsme chtěli představit Boothova otce a bylo jedno jméno, které se pořád dokola objevovalo - protože David mi tak moc připomíná Jamese Garnera. Říkali jsme si, jaká by byla legrace mít Jamese Garnera v našem seriálu. Vždycky jsme to měli v hlavě. A také chceme představit jeho bratra, ale zatím nemám představu o někom konkrétním - zatím pořád hledáme - ale tohle obsazení taky bude vtipné.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář