Jdi na obsah Jdi na menu
 

O seriálu


o seriálu

Začátky


Seriál Bones se na televizních obrazovkách objevil poprvé 13. září 2005 na stanici FOX Network a první série běžela až do 17. května 2006. Druhá série začala 30. srpna 2006 a končí v květnu 2007. V hlavních rolích hrají: David Boreanaz (zvláštní agent FBI Seeley Booth), Emily Deschanel (Dr. Temperance Brennan), Michela Conlin (Angela Montenegro), Eric Millegan (Zack Addy), T.J. Thyne (Dr. Jack Hodgins) a Jonathan Adams (Dr. Daniel Goodman).

Hlavní seriálová postava je pojmenovaná po hrdince knih spisovatelky Kathy Reichs, forenzní antropoložce, avšak televizní verze je napsaná spíše podle Kathy samotné.

O čem to vlastně je?


Seriál můžeme zařadit jako mysteriózní thriller či kriminální drama, které se točí kolem série případů, řešených dosti svérázným týmem lidí, vedených doktorkou Temperance Brennan v Jeffersonově Institutu, a agentem FBI Seeley Boothem.

Tým Temperance Brennanové obstarává vědeckou expertýzu - tj. jakýsi vnější pohled - do světa kriminálního vyšetřování, zatímco agent Booth přináší intuici a jiné "lidské" vlastnosti. To vede často k napjatým vztahům, avšak výsledek je lepší než při samostatné práci obou stran týmu.

Temperance, stejně jako její předobraz, Kathy Reichs, vedle své práce píše kriminální romány z prostředí forenzní antropologie. Je tvrdá, nepřístupná a bez kontatu s lidmi jí chybí jakékoliv ponětí o vnějším světě. Postupně však zjišťujeme, že její povaha je značně ovlivněna snahou nepouštět si k sobě osudy obětí, jež ohledává. A tak si k sobě raději nepouští vůbec nic - žádné city či slabosti - a zrovna tak nedává najevo city vůči druhým. Její tým takzvaných "Šprtů" jí však i přes její hrubou skořápku má rád. S příchodem zvláštního agenta Seeley Bootha se začíná dostávat na svět i světlejší stránka Tempiny osobnosti a na konci první série je mnohem jemnější a zranitelnější než dříve.

Seeley Booth je pravým opakem Tempe - společenský, vtipný, občas lehkomyslný, někdo by řekl frajírek. Ovšem i u něj v průběhu času zjišťujeme, že není takový, jaký se na první pohled zdá. V minulosti byl armádním ostřelovačem a dodnes si tuto zkušenost nese s sebou. Má malého syna Parkera, kterého má v péči jeho matka (nikdy se s Boothem nevzali), ale Booth si jej bere na víkendy a je mu skvělým tátou.

Tempe i Booth mají mezi sebou zvláštní pouto, které překračuje obyčejné přátelství. Věří si na život a na smrt. Starají se o sebe a i přes mnohé neshody ví, že se na sebe mohou v čemkoliv spolehnout.

Tempin tým tvoří doktor Jack Hodgins, vzpurný rebel, který si nikdy neodpustí rýpnutí do šéfa Brennanové - Dr. Daniela Goodmana; mladý student Zack Addy - který ač má obrovský talent, je mnohdy nejistý a zakřiknutý; a Angela Montenegro - kreslířka, která týmu obstarává trojrozměrné převedení obrazů obětí do počítačového programu.

Jak se seriál vyvíjí?


V druhé sérii Jonathana Adamse na postu šéfa Jeffersonského institutu nahradí tvrdá a ambiciózní Dr. Camille Saroyan (Tamara Taylor), která s Tempe zpočátku svádí menší válku kvůli Tempině přesahování jejích kompetencí. Camille se v minulosti znala s Boothem - pravděpodobně spolu měli pletky. A na tento vztah navážou i poté, co Camille přijde do Institutu. Svůj vztah se snaží tajit, ale občasná gesta a pohledy je prozradí, což se Boothovi vůbec nelíbí.

Tento vztah však přeruší vážné zranění Cam a Boothův strach, že ztratí osobu, kterou má rád. Tempe na poli vztahů nezůstane také sama - v druhé řadě seriálu k ní je dočasně přidělen nový spolupracovník z řad FBI, agent Sullivan (Eddie McClintock), se kterým si padnou do oka... a najednou je z toho pěkně vášnivý vztah. Agent Sullivan však Tempe učiní nabídku, kterou ač jí rozum radí opak, nemůže přijmout, a jejich cesty se rozcházejí. Booth a Tempe jsou tak opět volní a napětí mezi nimi je hmatatelné...

Ve třetí sérii, zkrácené stávkou scénáristů, nabírá chemie mezi Tempe a Boothem nových obrátek. Už zde není žádný agent Sullivan, žádná Tessa, Rebecca či Cam. A o vánocích, v čase zázraků, se jednoho takového malého divu dočkáme v seriálu Bones. Ano - mluvím o polibku, na který všichni tak dlouho čekali. Není sice aktem vášně, ale předmětem určité sázky, koho to však zajímá. Vztah mezi Tempe a Boothem dostal další jiskru navíc.

4.série pro vztah Bootha a Brennanové alespoň počátku neznamená nic výrazného - je spíše na přátelské bázi. Ale s blížící se polovinou série se objevují postavy, které zaujmou jak Bootha, tak i Brennanovou - Jared Booth (Seeleyho bratr) a agentka FBI Peyton Perotta. Nicméně ani jeden se neukáže jako možná hrozba pro vztah B&B a bohužel nevyvolá ani očekávanou žárlivost. Posléze Brennanová překvapí Bootha žádostí o to, aby byl otcem jejího dítěte, které by chtěla vychovávat sama. To Bootha uvede do obrovského dilematu. Nakonec se Brennanová rozhodne, že dítě nechce, protože Booth by nemohl zůstat citově nezainteresovaný. Na konci 4.série jde Booth na operaci s mozkovým nádorem a během pooperační rekonvalescence s Brennanovou sdílí sen/halucinaci/spojení myslí, ve kterém si oba představují alternativní realitu, kde neřeší případy, ale jsou manželé. Booth se v příští sérii probouzí z komatu a myslí si, že sex, který ve snu prožili, byl skutečný.

Nechme se tedy překvapit, co nám přinese 5.série!

Valid XHTML 1.0 Transitional

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Tempe + Booth

(..........., 25. 5. 2007 19:19)

Ja myslim ze ti dva spolu budou nakonec chodit

poslední díl

(gilly8, 23. 4. 2007 20:14)

Jak to dopadne zatím nikdo neví a vědět nebude, dokud se díl neodvysílá;-). Ale stručný obsah posledního dílu najdeš tady: http://www.gilly8bones.estranky.cz/stranka/2x22-stargazer-in-a-puddle

22 druha serie

(maja, 23. 4. 2007 14:57)

ahoj jak prosim ta dopadne posledni dil druhe serie stane se tam neco mezi tempe a boothem???

jak to dopadne?

(gilly8, 15. 4. 2007 20:31)

Na tuhle otázku odpověď dát nemůžu, protože ji nezná nikdo kromě tvůrců seriálu - a možná zatím ani oni ne. Seriál bude pokračovat v létě 3.řadou, takže se ke konci ještě naštěstí neblížíme. A jen tak mimochodem - je to Booth a Temperance;-). Btw: pokud chceš vědět, zda mezi nimi k něčemu dojde, tak zatím se to nestalo..

prozrat

(danny29, 15. 4. 2007 20:13)

ahoj prosím prozrat mi jak to dopadne mezi bittem a tempr: )já tenhle seriál přímo žeru a slibuju že na něj budu koukat i když mi to napíšeš,nemůžu se dočkat prosím dí dannn

:-)

(gilly8, 17. 2. 2007 0:09)

Ne, neboj, neznamená. David alias Booth v seriálu stále hraje, jen je z důvodu nervového výpadku postaven mimo službu a na pár dílů Brennanová spolupracuje při řešení případů s jiným agentem. A s ním to bude mít opravdu hodně zajímavé.. Více ale prozrazovat nebudu;-)

teeeeeeeeeddddddddaaaaa

(lilou, 16. 2. 2007 22:38)

a kdyz ji ceka novy spolupracovnik z rad FBI, neznamena to, ze se david nestastnou nahodou nekde zabije nebo tak neco, ze?:)

Title

(Ann, 11. 2. 2007 18:02)

plne stebou souhlasim david je nej.... moc mu to tam slusi

Title

(Ann, 11. 2. 2007 18:02)

plne stebou souhlasim david je nej.... moc mu to tam slusi

Konečně v Česku

(Pajulka, 3. 2. 2007 13:45)

Čao lidi, tak konečně i česká TV vysílá BONES! Na Primě každou středu od ledna 2007! A je to super! David je nejlepší!!! Pa pa