Jdi na obsah Jdi na menu
 

O seriálu


o seriálu

Začátky


Seriál Bones se na televizních obrazovkách objevil poprvé 13. září 2005 na stanici FOX Network a první série běžela až do 17. května 2006. Druhá série začala 30. srpna 2006 a končí v květnu 2007. V hlavních rolích hrají: David Boreanaz (zvláštní agent FBI Seeley Booth), Emily Deschanel (Dr. Temperance Brennan), Michela Conlin (Angela Montenegro), Eric Millegan (Zack Addy), T.J. Thyne (Dr. Jack Hodgins) a Jonathan Adams (Dr. Daniel Goodman).

Hlavní seriálová postava je pojmenovaná po hrdince knih spisovatelky Kathy Reichs, forenzní antropoložce, avšak televizní verze je napsaná spíše podle Kathy samotné.

O čem to vlastně je?


Seriál můžeme zařadit jako mysteriózní thriller či kriminální drama, které se točí kolem série případů, řešených dosti svérázným týmem lidí, vedených doktorkou Temperance Brennan v Jeffersonově Institutu, a agentem FBI Seeley Boothem.

Tým Temperance Brennanové obstarává vědeckou expertýzu - tj. jakýsi vnější pohled - do světa kriminálního vyšetřování, zatímco agent Booth přináší intuici a jiné "lidské" vlastnosti. To vede často k napjatým vztahům, avšak výsledek je lepší než při samostatné práci obou stran týmu.

Temperance, stejně jako její předobraz, Kathy Reichs, vedle své práce píše kriminální romány z prostředí forenzní antropologie. Je tvrdá, nepřístupná a bez kontatu s lidmi jí chybí jakékoliv ponětí o vnějším světě. Postupně však zjišťujeme, že její povaha je značně ovlivněna snahou nepouštět si k sobě osudy obětí, jež ohledává. A tak si k sobě raději nepouští vůbec nic - žádné city či slabosti - a zrovna tak nedává najevo city vůči druhým. Její tým takzvaných "Šprtů" jí však i přes její hrubou skořápku má rád. S příchodem zvláštního agenta Seeley Bootha se začíná dostávat na svět i světlejší stránka Tempiny osobnosti a na konci první série je mnohem jemnější a zranitelnější než dříve.

Seeley Booth je pravým opakem Tempe - společenský, vtipný, občas lehkomyslný, někdo by řekl frajírek. Ovšem i u něj v průběhu času zjišťujeme, že není takový, jaký se na první pohled zdá. V minulosti byl armádním ostřelovačem a dodnes si tuto zkušenost nese s sebou. Má malého syna Parkera, kterého má v péči jeho matka (nikdy se s Boothem nevzali), ale Booth si jej bere na víkendy a je mu skvělým tátou.

Tempe i Booth mají mezi sebou zvláštní pouto, které překračuje obyčejné přátelství. Věří si na život a na smrt. Starají se o sebe a i přes mnohé neshody ví, že se na sebe mohou v čemkoliv spolehnout.

Tempin tým tvoří doktor Jack Hodgins, vzpurný rebel, který si nikdy neodpustí rýpnutí do šéfa Brennanové - Dr. Daniela Goodmana; mladý student Zack Addy - který ač má obrovský talent, je mnohdy nejistý a zakřiknutý; a Angela Montenegro - kreslířka, která týmu obstarává trojrozměrné převedení obrazů obětí do počítačového programu.

Jak se seriál vyvíjí?


V druhé sérii Jonathana Adamse na postu šéfa Jeffersonského institutu nahradí tvrdá a ambiciózní Dr. Camille Saroyan (Tamara Taylor), která s Tempe zpočátku svádí menší válku kvůli Tempině přesahování jejích kompetencí. Camille se v minulosti znala s Boothem - pravděpodobně spolu měli pletky. A na tento vztah navážou i poté, co Camille přijde do Institutu. Svůj vztah se snaží tajit, ale občasná gesta a pohledy je prozradí, což se Boothovi vůbec nelíbí.

Tento vztah však přeruší vážné zranění Cam a Boothův strach, že ztratí osobu, kterou má rád. Tempe na poli vztahů nezůstane také sama - v druhé řadě seriálu k ní je dočasně přidělen nový spolupracovník z řad FBI, agent Sullivan (Eddie McClintock), se kterým si padnou do oka... a najednou je z toho pěkně vášnivý vztah. Agent Sullivan však Tempe učiní nabídku, kterou ač jí rozum radí opak, nemůže přijmout, a jejich cesty se rozcházejí. Booth a Tempe jsou tak opět volní a napětí mezi nimi je hmatatelné...

Ve třetí sérii, zkrácené stávkou scénáristů, nabírá chemie mezi Tempe a Boothem nových obrátek. Už zde není žádný agent Sullivan, žádná Tessa, Rebecca či Cam. A o vánocích, v čase zázraků, se jednoho takového malého divu dočkáme v seriálu Bones. Ano - mluvím o polibku, na který všichni tak dlouho čekali. Není sice aktem vášně, ale předmětem určité sázky, koho to však zajímá. Vztah mezi Tempe a Boothem dostal další jiskru navíc.

4.série pro vztah Bootha a Brennanové alespoň počátku neznamená nic výrazného - je spíše na přátelské bázi. Ale s blížící se polovinou série se objevují postavy, které zaujmou jak Bootha, tak i Brennanovou - Jared Booth (Seeleyho bratr) a agentka FBI Peyton Perotta. Nicméně ani jeden se neukáže jako možná hrozba pro vztah B&B a bohužel nevyvolá ani očekávanou žárlivost. Posléze Brennanová překvapí Bootha žádostí o to, aby byl otcem jejího dítěte, které by chtěla vychovávat sama. To Bootha uvede do obrovského dilematu. Nakonec se Brennanová rozhodne, že dítě nechce, protože Booth by nemohl zůstat citově nezainteresovaný. Na konci 4.série jde Booth na operaci s mozkovým nádorem a během pooperační rekonvalescence s Brennanovou sdílí sen/halucinaci/spojení myslí, ve kterém si oba představují alternativní realitu, kde neřeší případy, ale jsou manželé. Booth se v příští sérii probouzí z komatu a myslí si, že sex, který ve snu prožili, byl skutečný.

Nechme se tedy překvapit, co nám přinese 5.série!

Valid XHTML 1.0 Transitional

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

pomoc

(judi, 22. 9. 2009 19:31)

vie niekto presne ktory to bol diel ked Seeley Booth ho uniesli???

Forewer!!!

(MirušQa, 2. 9. 2009 17:42)

Tento seriál je fakticky božský... Normálne... Ale to asi všetci viete... Aj ja chcem aby sa konečne tí dvaja dali dokopy... Všetci na to čakáme... Ale čo som tu čítala, tak mňa by najviac potešil koniec 6. série: Aby sa tí dvaja buď vzali alebo aby mali spolu bábo... To by bol najlepší koniec!!!

Můj blog - www.bones-4-ever.blog.cz

(Natuš, 14. 7. 2009 10:22)

Ahojky, taky chci, aby konečně Booth s Brennanovou chodili! :-) Jinak Ti musím říct, máš velmi pěkné stránky! =D Máš nějaký super odkaz, který je česky??? =)

Re: Překlad

(gilly8, 13. 5. 2009 15:39)

Stručné info o tom, co Emily říkala v The View, najdeš zde: http://www.gilly8bones.estranky.cz/stranka/emily-deschanel-v-show-the-view-28-04-2009

Překlad

(Misyrka, 13. 5. 2009 15:33)

Ahoj Hle nebude taky nějakej volnější překlad. Emily Deschanel-The View Díky

Re:

(gilly8, 9. 11. 2008 14:45)

Určitě máte pravdu... Je spousta dalších věcí, které by stály ze sepsání, ale bohužel pracovní vytížení mi nedává moc volného času, abych se tomu mohla věovat. Je to věc, která mě mrzí, chtěla bych to změnit, ale zatím to nevidím moc růžově... Ale díky za doporučení - vezmu si ho k srdci a zkusím s tím něco udělat:-).

O jednotlivých sezónách

(DismayButt, 9. 11. 2008 14:17)

Možná by nebylo špatné napsat "vedlejší" děj jednotlivých sezón. Nemyslíte?

3.série

(gilly8, 4. 4. 2008 22:15)

3.série se v USA stále dotáčí a bude se vysílat ještě několik dílů. Prozatím k ní proto nebyla Primou zakoupena vysílací práva. Tipuji, že Bones v ČR uvidme nejdřív v druhé půlce roku, ne-li déle. Prozatím existuje jediná cesta, jak vidět 3.sérii - a to stahovat torrenty např na www.mininova.org či jiných podobných zdrojích. Návod, jak pracovat s torrenty, je zde: http://www.gilly8bones.estranky.cz/stranka/kde-a-jak-stahovat

seria3

(kikso, 4. 4. 2008 21:54)

ak dakto vie kde sa to da stiahnut nech da vediet ale cele. a ak to niekto ma kupim to .PLS

seria3

(kikso, 4. 4. 2008 21:48)

neviete kedy sa to na primebude vysielat. pls

Série

(Katka, 4. 4. 2008 12:56)

Prosím Vás, nevíte kdy se bude vysílat 3. série. Už se nemůžu dočkat.

3.serie

(Terez, 31. 3. 2008 22:13)

Ahoj,v pátek končí 2.serie....nevíte někdo kdy se začně vysílat 3.?Mooooc díky,už se nemužu dočkat....

Re: Kterej to byl díl

(gilly8, 27. 3. 2008 20:46)

Jde o díl 3x09 Santa in the Slush a tady je scéna, jak se polibek natáčel: http://www.esnips.com/doc/93c338dd-ccb1-4705-b784-66847829e302/3x09_Santa-in-the-Slush_Extended-Kiss-Scene (v reálu je pak polibek zkrácený, ale také moc pěkný)

Kterej to byl díl

(mispulka ( ICQ = 207874075 ), 27. 3. 2008 20:25)

Ten posldní odstaveček.. Kterej je ten díl s pusou? Díky :)

Booth

(Kelly 1, 11. 3. 2008 18:58)

Tenhle serial zboznuju nenechala bych si ujit ani jeden dil skoda ze ho nedavaji od 17.00h aspon bich nemusela pospichat dom abych ho stihla.

sběratelé

(kika, 6. 3. 2008 17:08)

ahojky no tak když sem si právě přečetla, že k něčemu mezi Boothem a Tempe dojde až po třetí serií-tak to mě dost naštvalo-vždyť se nečeká na nic jinýho!!!!

kosti na joj

(fanka, 20. 2. 2008 21:00)

kosti na tv joj už skončili? :( nebudu davať tretiu seriu?

jejdaaaaaaaaaaa

(malunka, 31. 1. 2008 15:32)

jejda nech sa daju dokopy uz konecne.....myslim booth a kost...

Booth

(Tanja84, 15. 12. 2007 14:58)

Ja tento serial zboznujem. A najviac zboznujem Bootha. Ten xlap jednoduxo nema xybu.

hfhzfrthzfrt

(tbsb, 25. 5. 2007 22:25)

no to asi jo ale na to si jeste budeme muset pockat mozna na konci treti serie ale na tu si tez budeme muset jeste pockat
ach jo keby uz byla