Jdi na obsah Jdi na menu
 

Sbohem baseballe!

1. 11. 2006
Seznam epizod

Sbohem baseballe, vítejte "Bones"

Autor: Mike Hughes | Lansing State Journal

Ze všech televizních postav jen několik promlouvá k divákům tolik jako Seeley Booth.
Je zvláštním agentem FBI, kterého ztvárňuje David Boreanaz v seriálu Bones. Přestože jej obklopují chytří lidé a velká slova, hravě je přebije.
"Je to tak trochu kravaťák," říká Boreanaz. "Uvědomuje si, že vůbec netuší, o čem ostatní mluví."
Ano, diváci ví, jak se cítí.
Televize je ideální pro procesní seriály, vtahuje nás jimi do zvláštního světa. K tomu jsou třeba postavy, které by trousily odborné termíny a fráze; publikum pak musí věřit, že tato slova něco znamenají.
Booth se cítí úplně stejně. "Já se doopravdy nestarám o to, co říkají," povídá Boreanaz o své postavě.
Příležitostně to tvrdí i dalším postavám. Divák samozřejmě pokyvuje souhlasně hlavou.
Booth již překobal některé své počáteční předsudky, když hodil všechny vědce do jednoho pytle jako "šprty". Přesto většina seriálových vtípků - spolu se strašidelnými příběhy - pochází z jeho živelného vztahu s forenzní antropoložkou Temperance Brennanovou /Emily Deschanel/.
Dnešní epizoda - přinášející seriál zpět po dlouhé baseballové přestávce - je přímým důkazem, když ti dva debatují o tématu krásy. Booth zdráhavě zmíní, že Brennanová má pěkně tvarovaný obličej; Brennanová se zdá touto informací zdá vyplašená.
Když na t opřijde, tak Boreanaz /37 let/ je taky docela pěkně tvarovaný. Producent Joss Whedon popisuje, jako ho obsadil do seriálu Buffy, přemožitelka upírů. Ženská část štábu, jak Whedon vtipkuje, "měla jazyk až na podlaze."
Boreanaz získal tuto roli, pokračoval přímo k spin-offu Angel a nyní k Bones. Má hodně blízko k desetiletí nepřetržité hvězdnosti.
V Bones vklouzl do své role docela snadno. Ne, Boreanaz ze sebe nesype termíny, na střední škole nebyla věda jeho doménou.
"Byl jsem spíš sportovec...takový klaun, který se pořád dostává do problémů," říká Boreanaz.
Na škole nehrál v řádném představení, ale zajímal se o herectví. Jeho otec (používá jméno Dave Roberts) je dlouholetou televizní rosničkou a televizní osobností ve Filadelfii.
Boreanaz začal s hraním na Ithaca College v New Yorku, pak pokračoval do Hollywoodu. V jedné z jeho nadcházejících epizod Bones si zahrál s veteránem Ryanem O'Nealem.
"Vyprávěl nám o starých časech, když pracoval na Peyton Place." Říkával prý: "Byl jsem prostě šťastný, že můžu dělat v televizi."
To by mohl být Boreanazův postoj, spolu s mnohem větším výplatním šekem. Nabízí košilatý přístup, který je ve stylu Seeley Bootha: "Prostě pracuješ a dobré věci se stanou."Zdroj: 206 bones