Jdi na obsah Jdi na menu
 

Rozhovor s Michaelou Conlin - Digital Spy

1. 12. 2006
Michaela


Interview s Michaelou Conlin

Zdroj: Digital Spy.
Datum: středa 29.11.2006
Autor: Ben Rawson-Jones, Entertainment Reporter


S druhou řadou Bones na Sky One nemůže být vhodnější dobana popovídání si s jednou z hvězd seriálu v podobě pennsylvánské herečky Michaely Conlin.

Pro nezasvěcené - Bones se točí kolem týmu vědců. kteří se pokoušejí řešit zločiny a chytat vrahy na základě vodítek zanechaných v kosterních pozůstatcích obětí.

Vedle Davida Boreanaze a Emily Deschanel hraje v krvavém dramatu Michaela Conlin Angelu Montenegro - umělkyni, která vytváří třídimenzionální rekonstrukce tváří obětí podle jejich rozložených pozůstatků.

Chatovali jsme s ní o jejím životě v Bones a o tom, zda se jí ze strašidelného obsahu nedělá nevolno...

Jak se Vaše postava změnila od začátku seriálu?
To je dobrá otázka. Angela začala chodit s Jackem Hodginsem, který je v laboratoři chlápkem přes brouky. Myslím, že už má za sebou hon na různé muže a místo toho se sama nechá jedním honit, což je pro ní obrovská změna. Část její osobnosti v první sérii byla pro všechny párty, prožívání života plnými doušky a snahu z toho něco vytěžit. Tuhle sérii se scénáristé a producenti soustřeďují více na její vztah v laboratoři a komplikace, které to přináší.

Je pravda, že jste to byla Vy, kdo navrhl, že by Angela mohla mít románek s Jackem?
Tak trochu. Hart Hanson to měl v kapse po většinu doby natáčení a tak začali natáčet scény s TJem (který hraje Hodginse) a mnou. Myslím, že se jim to líbilo - navrhla jsem, že by se Angela mohla s někým usadit nebo s někým navázat vztah. Nespecifikovala jsem Hodginse, ale byl to takový organický proces. Stalo se to samovolně.

Jak moc otevření jsou producenti návrhům ze strany obsazení?
Jsou velmi otevření. Hart Hanson je jeden z nejskvělejších a nejchytřejších producentů, se kterým jsem kdy pracovala. Je hodně otevřený myšlenkám, neříká ne, když by mohl, říká ano, když to má pro seriál přínos. Z mých zkušeností, co mám z televize - je nejvíce zběhlý... jeho otevřenost jako politika je dobře aplikována; někdy říká ne a mnohdy ano. Velká část postav pochází z jeho hlavy.

Můžete nalákat britské diváky na to, co můžeme od Angely čekat v nové sérii?
Letos je v seriálu hodně chemie; to je vše, co řeknu. Malé vtipné romance v laboratoři; nic víc neprozradím.

Je něco, co byste ráda, aby se Agele přihodilo v budoucnosti, co už jste třeba navrhla producentům?
Ano - tedy míním tím, že už začali - ne na můj návrh, ale svůj vlastní popud - scénáristé začali pracovat na tom, aby Angela byla schopná jít a mluvit s některými oběťmi a byla svým vlastním vyšetřovatelem, což je skutečně, skutečně pěkné. Díky tomu se dostávám do styku s hvězdami ve vedlejších rolích, se kterými normálně pracují Dave a Emily a to je fajn. A víte, romance je taky celkem vtipná věc k natáčení.

Dovoluje Vám natáčecí schéma pracovat i na dalších projektech kromě seriálu?
To je dost těžké. Natáčecí rozvrh je 12 - 14 hodin denně. Tohle léto jsem natočila fil, který bude promítaný na podzim, a přesně zapadl do naší 8-týdenní natáčecí přestávky. Seriál je pro můj život obrovská priorita, proto se na něj nyní soustředím. Ale příští léto nás čeká další přestávka a bylo by skvělé, kdybych mohla dělat něco jiného - ale nposledy jsem natáčela film a šlo to dobře.

Divadlo, filmové plátno nebo televize - které médium preferujete jako herečka?
Myslím, že všechny jsou úžasná. Vystudovala jsem divadelní umění na Univerzitě v New Yorku a odehrála jsem tu plno představení. Odešla jsem odtud a pracovala na mnoho televizních projektech a pár filmech. Ráda bych tyhle zkušenosti využila a natočila víc filmů, až seriál skončí. Taky bych si ráda zahrála v nějaké hře;tolik jsem se toho z divadla naučila.

Bones jsou v Británii na Sky One celkem populární. Dostáváte také maily od britských fanoušků?
Vlastně ano, právě jsem dostala pořádnou várku; nedávají nám naši poštu tak, jak přichází, ale shromažďují ji ve velké krabici v kanceláři a pak nám ji doručí jednou nebo dvakrát ročně. Zrovna jsem dostala balík a viděla jsem pár dopisů, musím to všechno projít a odepsat na pár mailů do Londýna v Británii...kde jsem nikdy nebyla - plánuju si výlet, strašně ráda bych se tam podívala. Ale slyšela jsem, že počasí v prosinci nestojíza nic, takže myslím, že bych tam teď jezdit neměla.

Je pěkně sychravo, ale měla byste přijet a možná udělat nějaku promo akci k seriálu.
Taky si to myslím. Ano.

Mají na Vás některé nechutné detaily ve scénáři vliv jako na osobnost?
Jo, to je dobrá otázka. Co je zajímavé je to, že jsem si nevšimla, jak mě práce s těly ovlivňuje, dokud jsme vloni neměli letní přestávku. Tak nějak jsem si uvědomila - proboha - že poprvé po dlouhé době nemám v hlavě extrémně realistické tlející ostatky. Bylo bezva udělat si od toho přestávku. Myslím si, že jsme si na to všichni tak nějak zvykli a naučili se s tím vyrovnávat, ale vypadá to tak skutečně - a tuhle sérii jsou ještě propracovanější. Je to opravdu strašidelné - Angela má vedle toho na starost spoustu holografických počítačových statistik, takže v tom nejsem zabředlá tak moc - nemám narukou gumové rukavice a malé skalpely tak často, ale vidím to a je to znepokojující!

Připravovala jste se na seriál studiem vědeckých pramenů?
Vlastně jsem mluvila s dvěma dobrými kamarády, kteří jsou velmi zajímaví umělci - profesionální malíř a sochař. Byli opravdu nápomocní - Angela je na prvním místě umělkyně, je forenzní umělkyně. Je celkem uznávaná, ale je umělkyně hlavně ve světě vědy. Takže jsem si myslela, že by to bylo opravdu dobré místo, odkud začít. A pak jsem hodně mluvila s naším báječným technickým poradcem - Donnou Client, což je naše kamarádka a dost mi pomohla. Poradila mi, jak se s tím vším vypořádat.

Jaká je Vaše nejoblíběnější epizoda od počátku seriálu?
Na to musím odpovědět, že se mi nejlépe natáčela vánoční epizoda z první série. Všichni jsme byli spolu na place osm dní natáčecího schématu. Zápletka se odehrávala v laboratoři; to bylo pravděpodobně nejvtipnější.

Máte v úmyslu převzít aktivnější roli za kamerou? Je zajímavé, že se na to ptáte - se začátkem nové série. Normálně máme v seriálu každý týden jiného režiséra. Dost jsem se naučila jejich pozorováním. Za pár let by mě zajímalo produkování a režie, myslím, že to je fajn - je tolik příběhů k vyprávění a já bych toho chtěla být součástí.

Tráví herci společný čas i po natáčení?
Ano. Emily je moje dobrá přítelkyně. TJ a Eric..všichni jsme si moc blízcí. Opravdu jsme všichni na jedné lodi.

Když natáčíte, je Vám tajena zápletka nebo rozuzlení?
Ano, normálně ano. Někdy nějaká informace proklouzne, ale před štábem se... nic neudrží v úplně tajnosti. Běžně nevíme, co točíme, dokud nedostaneme scénář do rukou.

Pro ty, kdo ještě Bones neviděli - co byste řekla, že jim seriál nabízí?
To je dobrá otázka. Nesnáším říkat, že je to temný, na postavách založený seriál. Mezi herci a zápletkami je tolik chemie, má jedinečný úhel pohledu, protože je vtipný s temný zároveň. Je to soudní seriál - jde o zločin, který se řeší - ale životy postav tvoří velkou část show.

Jaké jsou v tuto chvíli Vaše oblíbené seriály v USA?
Zkouším tak trochu od všeho - chvíli House, chvíli Prison Break. Líbí se mi Projekt Runway, to je můj oblíbený pořad! Co ještě sleduju... někdy třeba Hrdiny. Víte, máme toho dost, takže se k televizi moc často nedostaneme. Sem tam sleduju Daily Show, ale jen málo.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář