Jdi na obsah Jdi na menu
 

Interview s Kathy Reichs (ČJ)

14. 11. 2006
TV Kathy Reichsová povídá o setkání Brennanové ze seriálu Bones se svojí autorkou

Zdroj: TV GUIDE
8. listopadu 2006
Autor: Angel Cohn

Jak to bylo od začátku? Kathy Reichsová stvořila postavu Temperance Brennanové, kterou založila na svém vlastním životě, jako forenzní antropoložku, která píše romány, stavící na jejích pracovních zkušenostech. Knihy Kathy Reichsové byly převedeny do populárního seriálu Bones stanice FOX a nyní se Kathy objeví v nadcházející epizodě dramatu, kde bude hrát…forenzní antropoložku. Když se toto zjistilo, TVGuide.com si popovídal s autorkou bestsellerů o její účasti v Bones a zda chystá ještě nějaké další projekty v televizi.

TV Guide: Právě jste si zahrála vedlejší roli v epizodě Bones, která bude odvysílána v prosinci. Jste v seriálu mrtvá nebo živá?
KR: Oh, jsem živá!

TV Guide: Doufám, že Vám dali nějaké repliky.
KR: Dali – říkám dokonce 3 věty!

TV Guide: Byla jste nervózní?
KR: Hodně mluvím na veřejnosti, takže ne, nebyla jsem. Bála jsem se jediné věci – a to zda budou moje vlasy vypadat dobře. (zasměje se)

TV Guide: Hrajete jednoho z Tempiných konkurentů v psaní knih?
KR: Hraju forenzní antropoložku, která je členem Zachovy disertační komise. Je to scéna, kde obhajuje svou práci před komisí a my jsme pěkně vážná a zamračená skupina.

TV Guide: Zkoušeli Vás zapojit do seriálu na nějakou delší chvíli?
KR: Ano, mluvilio tom a (výkonný producnt) Hart Hanson povídá: „Co takhle kdybych pro Vás napsal roli?“ Nebyla jsem do toho tak hrrr, ale pak řekl: „David Duchovny bude režírovat tenhle díl.“ Tak jsem řekla: „Dobře, beru to.“

TV Guide: Líbí se Vám Bones?
KR: Miluju je! Čtu každý scénář a je to pro mě vždycky legrace, když je vidím v televizi. Užívám si, když vidím, jak převádí do reality to, co jsem viděla na papíře.

TV Guide: Není trochu zvláštní číst a dívat se na seriál o postavách, které jste stvořila?
KR: Trochu ano, protože je to částečně založeno na mě a částešně na mých knihách (směje se) Ale Emily Deschanel odvádí opravdu dobrou práci. Od počátku to bylo zajímavé...

TV Guide: Televizní Tempe je o dost jiná než knižní Tempe.
KR: To je. Vidím ji jako by byla v časnějších letech svého života. Jako prequel: „Tempe, mladá léta.“ Nemá dceru, je jí něco přes třicet místo přes čtyřicet, je méně uhlazená, její lidské vlastnosti bez pochyby potřebují, aby na nich někdo zapracoval... A je ve Washingtonu, což mi přijde celkem vhodné, protože já začínala svou kariéru ve Smithsonském Institutu. To bylo první místo, kde jsem v ruce držela kostru.

TV Guide: Když čtete scénáře, je něco, co se Vám zdá neuvěřitelné jako odborníkovi v dané oblasti?
KR: Občas řeknu: „Cože?“ Nemůžete prostě vyříznout kus kosti a odhadovat věk pod mikroskopem. Musíte ji dát mezi sklíčka.

TV Guide: Existuje někde skutečná předloha osoby jako je Angela? Protože její práce vypadá pěkně high-tech.
KR: Ta technologie existuje a lidé jako Angela existují – dělají počítačovou grafiku a provádějí s ní úžasné věci. Ale když se zeptáte, zda podobnou technologii využívá jakákoliv průměrná laboratoř, tak říkám ne. Je dosti neobvyklá.

TV Guide: Pracujete na další knize?
KR: Ano. Vyjde příští léto a jsmenuje se Kosti k popelu.

TV Guide: Jak vnímáte knihy od Maxe Collinse, které jsou založeny na televizním seriálu?
KR: Byl to experiment. Jsou dosti jiné a napsané ve třetí osobě a vypráví o postavách ze seriálu, spíše než o těch v mých knihách.Dala jsem k tomu povolení a nevadí mi, dokud bude naprosto jasné, že je napsal jiný autor a ne já.

TV Guide: Co myslíte, že tvoří přitažlivost Temperance Brennanové a Bones?
KR: Nejde o další hrdinku ve stylu seriálu CSI. V mé knize je komplexní postavou a může chvíli trvat, než ji poznáte. Má svoje mouchy, na kterých by měla zapracovat, ale je tak odevzdaná své práci, že prostě nevěnuje pozornost věcem, které se dějí ve světě kolem ní. Má sklony být nepozorná k dnešní popkultuře, ale v každé epizodě se o ní dozvídáme víc a víc.

TV Guide: Často je forenzní antropologie v seriálu jen pro silné povahy. Je něco, na co jste choulostivá?
KR: No, je pár věcí, které mám raději méně než ostatní. Jako třeba malí skákaví červi, kteří opravdu nejsou moji oblíbenci. Pořád poskakují kolem, když pracuji. Ale je to část mé práce a jsem na to zvyklá.

TV Guide: Pracujete s mnoha lidmi, u kterých uvažujete, zda budou postavami Vašich knih?
KR: Ano. Tahle část (seriálu) je reálná. Myslím, že Hart (Hanson) říkal, že se v dalších dílech zkusí přiblížit mým románům v tom, co Tempe dělá.

TV Guide: Dávají si lidé kolem Vás teď pozor na to, co říkají?
KR: Och, to si nemyslím. Spíš je to takhle: “Proč jsem ještě nebyl v knize? Co je na mě špatného?” Nebo se toulají kolem a vyptávají se, zda nepotřebuji pomoc nebo tak podobně. Myslím, že na tom docela slušně vydělávají, alespoň v mé laboratoři.

TV Guide: Díváte se na nějaké další krimi seriály?
KR: Je těžké najít si čas na televizi v tom tempu, ve kterém se pohybuji. Cold Case je obzvlášť dobrý. Ale mám problém dívat se na CSI, protože věda v nich je nepředná a kazí mi to tak dojem ze sledování.

 

Náhledy fotografií ze složky Přednášky a promo

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář