Jdi na obsah Jdi na menu
 

John Francis Daley analyzuje Sběratele kostí


Hvězda seriálu Machři a šprti začíná jako příležitostný host, ale brzy se stane pravidelným členem štábu Sběratelů kostí

Autor článku: Daniel Fienberg, Zap2it.com, 23.října 2007Už více jak dvě série hledají fanouškové seriálu Sběratelé kostí způsob, jak dát Bootha (David Boreanaz) a Kostičku (Emily Deschanel) dohromady, aby sdíleli své nejhlubší a nejtemnější city vůči tomu druhému.

Teď se připravte na to, že budete zbožňovat doktora Lance Sweetse.

"Jsem velmi mladý psychoterapeut a chován se k Boothovi a Brennanové jako kdyby byli pár," říká John Francis Daley o své postavě, která se ve Sběratelích kostí objevila poprvé 23.října. "Jde o párová sezení, které se mé postavě líbí, protože je to pěkná změna na rozdíl od klasických sezení. Jsem v tom úplný nováček a vymýšlím postupně různé teorie, zatímco zároveň dodržuje přísné diagnostické směrnice."

To také znamená, že se Daley nemusí učit spoustu odborných termínů, aby opepřil dialogy s ostatními herci.

"Myslím si, že moje postava věří v to, co většinu času říká, ale zároveň je spousta z toho jen spekulacemi," směje se Daley. "Takže je legrace rozjíždět různé interpretace věcí a nejet jen podle striktních přesností. Udělal jsem si takový malý průzkum, ale stejně tak je legrace být tak trochu ignorant."

Daley původně podepsal smlouvu jen na 4 epizody, ale v polovině 3.série se stane pravidelně vystupující vedlejší postavou, což dává hvězdě seriálu Machři a šprti šanci přijít na kloub tomu, kým vlastně doktor Lance Sweets doopravdy je.

"Upřímně, ještě ani nevím, kam má směřovat," vysvětluje Daley. "Vím, že chce, aby Booth a Kostička začali spolupracovat a myslím si, že možná chce, aby si přiznali potlačené city, kterých si všímá spousta lidí kolem nich."

A dodává, "Myslím si, že moje postava má jistý komický nádech - ten fakt, že je to takový zelenáč, ten fakt, že je mu 22 let a má pracovat s takovými vysoce trénovanými profesionály a v podstatě jim říkat, co dělají špatně. Je také vtipné, že jsem o něco starší, než moje postava, což se mi nestalo od Machrů a šprtů."

Je to docela změna - vidět Daleyho hrát sebejistého dospělého člověka, profesionála, který pracuje oblečený v tričku a kravatě a čeká, že ostatní budou respektovat jeho názory. 22letý herec si zachovává mladistvý vzhled a zdá se sotva uvěřitelné, že se právě "přestěhoval" z role nezkušeného pracovníka v restauraci ve filmu Waiting i seriálu Kitchen Confidential, stejně tak jako z nezapomenutelného Sama Weira v seriálu Machři a šprti.

"Když jsem začínal, byl jsem velmi nezkušený a myslel jsem si, že jen proto, že je seriál kvalitní a lidé ho mají rádi, bude to dostatečný důvod, aby se udržel na obrazovce," vzpomíná Daley na svou poučnou zkušenost z Machrů a šprtů. "Naučil jsem se celkem dost o systému Nielsenova ratingu, poté co se celý můj idylický svět zhroutil. Zároveň je to ale výzva, udělat něco odvážného - což je dobré a přitažlivé pro fanoušky a také to pomůže najít nové publikum. Většinou jde však pouze o štěstí."

Daley poslední dobou ke štěstí přičichl, když prodal svoji komedii "The $40,000 Man" - konkrétně scénář, který napsal spolu s Johnathanem Goldsteinem - společnosti New Line. A když zrovna nepíše, hledá si nějakou malou práci na televizních obrazovkách.

"Hledal jsem televizní show, ve které bych byl na obrazovce ve více než třech epizodách," usmívá se. "Myslím si, že jsem to se Sběrateli kostí vyhrál. Je opravdu legrace, být na place a z toho, co slýchám, je to celkem úspěšný seriál, takže je to pěkná změna."
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář