Jdi na obsah Jdi na menu
 

ObrazekPozn.: D.Farriola /dále jen DF/ je režisér filmu „Mr. Fix It“ /dále MFI/ zmíněného snímku s D.Boreanazem. Interview je převzato a přeloženo ze stránky Searching Bones /dále SB/.

 

SB: Když jste psal „Mr. Fix It,“ měl jste v hlavě herce, který by dle vás splňoval vizi Lance Valenteena?

DF: Ne. Snažím se psát aniž bych si představoval nějaké herce. Omezuje to charakter postavy, ale zejména - když nemůžete sehnat herce, kterého chcete, může to být pěkná pohroma.

 

SB: Je jméno „Valenteen“ záměrná hříčka se slovem „Valentýn“?

DF: Silně věřím ve vytváření jmen postav, které se vzdáleně podobají jejich charakterům… takže ano, Valenteen je hra se slovem Valentýn (ale ne s názvem Davidova filmu Valentine:-)).

 

SB: Jak si myslíte, že se MFI dokáže odlišit od „Hitche“ – filmu s podobnou zápletkou?

DF: Napsal jsem MFI v roce 2002, dlouho předtím, než kdokoliv o Hitchovi slyšel. Nicméně jsem byl šťastný, když jsem ho viděl, protože je dost odlišný. Zápletky jsou různé a silně pociťuji, že MFI má větší hloubku a kouzlo. Hitch nebyl nic víc než přepis příběhu Cyrana z Bergeracu (jako Roxanne), ve kterém Will Smith radí klientům, jak „randit“. Avšak Lance se schází s bývalými přítelkyněmi, aby své klienty činil přitažlivějšími.

 

SB: Jak jste získal Davida Boreanaze do role Lance?

DF: Davidův manažer četl scénář a opravdu se mu líbil. Kontaktoval nás a po pár setkáních s Davidem jsem cítil, že jeho osobnost se velmi podobá Lancově charakteru. Takže ačkoliv jsem ho nikdy předtím neviděl hrát zranitelného, komického romantického hrdinu, zkusil jsem štěstí… a jsem rád, že jsem to udělal.

 

SB: Jaká vlastnost u Sophie definitivně Lance zaujme, kdybyste to měl určit?

DF: Když se podíváte na film, uvidíte, že nejde jen o jendu vlastnost. Jako většinou, jde o řadu věcí.

 

SB: Jaká scéna z filmu vyšla nakonec úplně jinak, než bylo plánováno?

DF: Všechno bylo moc dobře naplánováno, rozkresleno, přezkoušeno… když děláte nezávislé filmy při nízkém rozpočtu, musíte se víc než jen připravovat. Tudíž se žádná scéna nevyvinula jinak, než jsem doufal. A největším překvapením bylo, jak dobře film funguje jako celek. Jako filmař vždy usilujete o zajímavý, zábavný film, ale když toho skutečně dosáhnete..tak je to pokaždé překvapení.

 

SB: Vyskytly se nějaké vtipné momenty při natáčení?

DF: Bavili jsme se, ale žádný okamžik nijak zvlášť nevybočuje.

 

SB: Na koho myslíte, že tento film bude působit?

DF: Bude to znít jako klišé, ale bude působit na každého. Mrkněte se na recenzi, co jsme právě dostali na Filmthreat. Film je tam nazýván „film na randění“ a ne „film pro baby“… což znamená, že muži si ho též užijí.

 

SB: Kdy se rozběhnou webovky k filmu a na jaké adrese?

DF: Právě připravuju stránku k filmu na MySpace a dám vědět, až bude hotová.