Jdi na obsah Jdi na menu
 

Hart Hanson

Hart HansonBiografie
Hart - celým jménem Hartwick David Hanson - se narodil 26.června 1957 v Burlingame v Kalifornii. Jeho rodina se přestěhovala do Kanady, když byl ještě dítě. Zde vynikal ve sportu, zejména v distančním plavání, ve kterém byl 8. nejlepším plavcem v Kanadě.

Získal bakalářský titul na Univerzitě v Torontu a magisterský titul na Univerzitě v Britské Kolumbii, kde krátce i vyučoval.

Svoji kariéru u filmu začínal jako scénárista televizních seriálů. Zprvu měl zakázky na menší, neznámé seriály. Až v roce 1992 přišla příležitost v podobě seriálu Road to Avonlea. Během 90.let se pak dostal i k seriálu Krajní meze či Stargate. Když se blížil ke čtyřicítce, odjel zkusit štěstí do L.A., kde byl najat pro 1 epizodu seriálu Bůžek lásky s Jeremy Pivenem. Svoje jméno si však vybudoval hlavně na seriálech Traders, Soudkyně Amy či Joan of Arcadia.

A pak už přišel seriál Bones. Hartovi se zrovna rozpadl jeden projekt a protože měl smlouvu s FOXem, byla mu navrhnuta práce na seriálu Bones / Sběratelé kostí. U seriálu nyní působí nejen jako scénárista, ale hlavně jako producent.

V současné době začal pracovat na pilotní epizodě k seriálu podle románů Harlana Cobena o Myronu Bolitarovi.

Nejdůležitější filmografie:
Zajímavé odkazy
 

Komentáře

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář