Jdi na obsah Jdi na menu
 

Hart Hanson na Televizním festivalu Banff World 2008

Hart Hanson na Televizním festivalu Banff World 2008

20.6.2008 | by gilly8


Výkonný producent seriálu Bones / Sběratelé kostí Hart Hanson vystoupil minulý týden na Televizním festivalu Banff World v Albertě. Vyprávěl o tom, jak vznikal seriál Bones, jak obsadil Davida Boreanaze, jak se mu zpočátku nelíbila Emily Deschanel a samozřejmě nezapomněl prozradit pár novinek ze 4.série Bones. Vyjádřil se též k tomu, jak by vypadal Zackův osud, kdyby nedošlo ke stávce scénáristů.

Pro seriálové fanoušky prozradil spoustu zatím neznámých věcí. A co že to tedy vyprávěl?

 • Jak se Hart dostal k Bones?
  Po sérii špatných rozhodnutí v televizní branži Hart podepsal smlouvu s FOXem na 5 scénářů k různým pilotním epizodám. Scénář k seriálu Bones / Sběratelé kostí byl až pátý v řadě.
 • Jak seriál Bones vznikal?
  Hart byl pozvaný na schůzku k Barry Josephsonovi, který koupil práva k dokumentu o Kathy Reichs, která je autorkou knih, na nichž je seriál Bones postavený. Poté, co setkání původně zrušil, zaujala ho Barryho kariéra a pokračoval v dalším jednání. Tehdy si předsevzal, že nechce dělat další procedurální drama jako je CSI. "Procedurálních seriálů je tady už dost. CSI vládne světu. Copak byste mu chtěli lézt do zelí?".
  Studio ujistilo Harta, že půjdou jeho "lidskou" cestou. Hart je upřímný a sám o sobě říká, že je "lidský" spisovatel a ne procedurální. Má rád humor a rozvíjení postav, takže proto, aby do seriálu Bones dostal trochu té procedurality, najal Hart později scénáristy z CSI, Práva a pořádku a dalších podobných seriálů.
 • Jaké byly začátky natáčení Bones?
  Hart říká, že od té doby, co napsal scénář, obsadil úvodní epizodu a natočil ji, stal se seriál jeho dítětem. V prvním roce prošel spoustou bitev, kdy ho tlačili, aby postrčit seriál směrem k CSI, ale Hart objevil způsob, jako tyto bitvy vyhrát. Prostě jen řekl: "Ach, jo, máte pravdu, ale já to prostě udělat nemůžu. Nejsem takový... Prostě to nemůžu udělat. Chápu, že potřebujete změnu." Ale naštěstí k té změně nikdy nedošlo. Seriál Bones přežil tři změny ve vedení FOXu, ale úspěch ho žene dál.
 • Jak probíhalo obsazování rolí?
  Obsazování bylo dlouhé - stejně tak jako u kteréhokoliv pilotního dílu. Prvním obsazeným hercem byl Eric Millegan, pak TJ Thyne a Michaela Conlin. Hlavní mužská a ženská role už nebyly tak lehké. Zadání znělo: "mladá žena ve věku 25-35 let" a hledání dobré herečky pro tuto roli bylo těžké.
  V té době vedení FOXu navrhlo Hartovi na hlavního hrdinu Davida Boreanaze a Hart mu téměř okamžitě nabídl práci. "Myslel jsem si, že dokáže být vtipný. Podcenil jsem ho. Umí být velmi vtipný. Pomyslel jsem si: 'Tenhle chlápek by mohl rozesmát. Je pohledný. A pohlední muži jsou vtipní.'"
  Hart si tedy s Davidem domluvil schůzku, kterou sám nazývá "katastrofální". Hart už teď ví, že nikdy znovu nevytáhne na světlo téma "Angel". Navzdory této schůzce David Boreanaz podepsal smlouvu a byl připravený na zkoušky s kandidátkami na hlavní ženskou roli. Čtyři dny před natáčením pilotního dílu ještě nebyla role Brennanové obsazena.
 • Jak objevili Emily Deschanel?
  Přítel Barryho Josephsona s Emily Deschanel točil film Glory Road a doporučil ji. "A tak přišla Emily - vysoká s hlubokým hlasem. Přitažlivá. A mladá - tehdy jí bylo 30 let. Uvěřit, že by mohla být vědcem, bylo opravdu těžké vzhledem k tomu, koho jsem proti sobě viděl... Ale ukázalo se, že je vtipná. A že vypadá jako Grace Kelly."
 • Jak si Emily a David od počátku rozuměli?
  Hart říká, že do studia a televizní stanice přicházela na casting spousta lidí. Casting je celkem drsný - nikdo nic neříká, nikdo vás nepozdraví, nikdo vám nevrátí lichotku. Herci musí prostě přijít, odehrát své, pak odejít a nechat o sobě rozhodnout. Emily a David na castingu televizní stanice zkoušeli společně. A jak to vše probíhalo? "Davidovi se líbila jedna jiná herečka, o které si myslel, že by s ním měla hrát. David je muž s velmi silnou vůlí. Takže - nechci přímo říkat, že by sabotoval - no, prostě vyzval Emily k tomu, aby se chopila příležitosti tím, že se snažil mít navrch. David je vysoký přes 6 stop a váží asi 200 liber, s širokými rameny a celý je prostě... velmi, velmi... je prostě kus chlapa. A na zkoušce šel proti ní. Ale Emily mu na to neskočila. Vystoupila přímo proti němu. A pak spolu vedli jednu z úžasných názorových výměn, kterou jsme zapojili do pilotního dílu. Tehdy i tvrdohlavec jako já musel smeknout a říct "Fíha!"."
 • Jaký byl původní koncept seriálu?
  Emily Deschanel byla obsazena jako jediná herečka v hlavní roli. David Boreanaz jí měl ve 13 epiodách z 24 asistovat jako jeden z několika policistů. "Ale měli jsme něco, co se prostě nepouští - chemii mezi dvěma herci, kterou je téměř nemožné najít."
  Naštěstí se David rozhodl, že na seriálu chce pracovat na plný úvazek, což původně nechtěl. Možná proto, že Emily přijala jeho výzvu. A to nás přivádí k Bones, jak je známe - spoléhající na chemii mezi Davidem a Emily.
 • Jak měla vypadat zápletka se Zackem jako Gormogonovým učedníkem v 3.sérii?
  Ve finále 3.série se fanouškové seriálu Bones / Sběratelé kostí dočkali pěkného šoku, když zjistili, že jejich milovaný Zack Addy, kterého hraje Eric Millegan, je Gormogonův učedník. Ale původně to všechno mělo být úplně jinak. V linii naplnované před začátkem série se měl Zack stát Gormogonovou obětí. Měl zemřít! Nicméně stávka scénáristů sérii přerušila a Bones zbyly jen pouhé dvě epizody, namísto původních osmi. Scénář se musel přepracovat. S vidinou zkrácení o šest dílů se Hart rozhodl Zacka nechat naživu a udělat z něj Gormogonova učedníka. Tak se Zack může vrátit i ve 4.sérii. Hart si ještě není jistý jak to provede, ale zmínil se o možnosti návštěvy v nemocnici pro duševně choré či nějakém tragickém osudu pro Zacka. Ovšem reakce publika na Zacka jako Gormogonova učedníka a Ericův odchod ze seriálu, byla veskrze negativní. Poslední díl 3.série se však stal nejsledovanější epizodou v historii Bones a fórum spolu se seriálovým webem zažily větší provoz než kdy předtím.
 • Jak se dospělo k natáčení v Anglii?
  Hart Hanson popisuje Londýnskou zápletku ze 4.série jako něco, co ze scénáristického pole přišlo jako příležitost získat příspěvek z FOXu ve Velké Británii. Hart dostal k natáčení v Londýně zelenou. Další výzvou však bylo natočit dvoudílnou epizodu, která by fungovala jako celek, ale zároveň aby oba díly fungovaly odděleně samy o sobě. Příštích pár týdnů tedy obyvatelé a návštěvníci Londýna mohou narazit na dva přitažlivé mladé lidi, kteří se točí kolem mrtvých těl. Podle Harta bude Booth původně Londýn nesnášet, ale postupně si ho oblíbí. Navíc Booth s Brennanovou narazí na své britské obdoby, což bude zdrojem mnoha vtipných situací.
 • A co Hart dělá právě teď?
  V tuto chvíli Hart pracuje na další pilotní epizodě pro FOX k seriálu zvaném Sliby a lži, založeném na knižní sérii o Myronu Bolitarovi od Harlana Cobena.

  Zdroj: Media Scribbler.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář