Jdi na obsah Jdi na menu
 

Eric se loučí

Eric Millegan komentuje poslední díl 3.řadyTak máme za sebou poslední díl 3.řady seriálu Bones / Sběratelé kostí - 3x14 The Pain in the Heart. Bylo to napínavé, tajemné, mnohdy vtipné a akční... ale hlavně ke konci i smutné a pro některé šokující. Musím přiznat, že tolik emocí ve mě nevyvolal nějaký seriál už hodně dlouho. Eric Millegan se v aktuální "zpovědi" vyjadřuje k poslednímu dílu a také k "mlžení", které bylo štábem Bones prezentováno tisku.
Ti z Vás, kteří poslední díl ještě neviděli, raději dále nečtěte, protože Eric velmi spoileruje a prozrazuje konec 3.série.

Ti, kdo již tento díl viděli, prosím, přejděte k samotnému rozhovoru s Ericem:


Eric vypráví:

Tak dobře. Už jste viděli finále poslední série a zjistili to, co já před dvěma měsíci. Již nebudu jednou z hlavních postav seriálu Bones. Bylo kreativně rozhodnuto, že se natočí příběh, ve kterém moje postava - Zack - bude učedníkem sériového vraha Gormogona. Zápletka zavede Zacka do psychiatrického zařízení a ten tak nadále nebude pracovat v Jeffersonově Institutu. Tohle nebyla moje volba, ale jako herec jsem k tomu přistoupil jako k výzvě.

Poslední dva měsíce jsem se ucházel o různé zajímavé projekty a určitě Vás budu o všem aktuálně informovat. Také plánuji do konce roku přivézt svoji kabaretní show do New Yorku. Až budu vědět termín, ozvu se. Chtěl bych se omluvit Vám všem za celé ty dva měsíce, kdy jsem musel být nekonkrétní o tom, zda budu v seriálu pokračovat dál. Vím, že jsem TV Guidu řekl, že ze seriálu nikdo neodejde - a kdo ví? Moje postava je naživu a vždycky tu bude šance, že by se Zack mohl vrátit. Možná budou Zacka muset navštívit, aby jim pomohl vyřešit případ! Nemohl jsem Vám říct celou pravdu, protože jsem producentům slíbil, že o svém odchodu ze seriálu nic neprozradím. Nesnášel jsem, že jsem nemohl mluvit (opravdu mě to štvalo), ale byla to moje práce - udržet tajemství.

Už je to tak. Strašne moc mi bude chybět účast na tomto seriálu a hlavně práce s přáteli - Davidem, Emily, Michaelou, Johnem, Tamarou, Patricií a dalšími. Miloval jsem práci s Hartem Hansonem, Stephenem Nathanem, Barry Josephsonem a všemi dalšími producenty, scénáristy a režiséry. Líbila se mi spolupráce se štábem a bylo pro mne ctí být členem rodiny FOX po celé 3 roky. A konečně - děkuji Vám všem za neustálou podporu.

Namaste,


Ericův podpisA jak celou situaci komentuje Hart Hanson?

"S Ericovou postavou jsme zašli tak daleko, jak jsme mohli. Nyní nám dává příležitost přivést do týmu nové lidi. Nenahradíme ho jedinou postavou, ale bude nám přicházet a odcházet spousta postav. A to je příležitost pro další humor a nové příběhy v laboratoři."

Je šance, že Zacka ještě někdy uvidme?

Hart říká: "Hledáme způsob, jakým ho do seriálu alespoň jednou za čas zapojit. Máme ho moc rádi. Ale znáte to - i nejlepší plány někdy nevyjdou. Eric je velmi talentovaný muž a co já vím, tak bude vystupovat na Broadwayi - takže to může být problém. Přeju mu to, ale ne až tak moc;-)."

Podle mého názoru byl poslední díl sice emocionálně hodně vypjatý a v první fázi bych ho hodnotila hlavně pozitivně, s časovým odstupem si uvědomuji jisté obsahové nesoulady a nekonzistenci. Je hodně znát vliv stávky scénáristů, která celý Gormogonův příběh, který měl být velkolepý, scvrkl do jakéhosi "rychlokurzu". Zack jako Gormogonův učedník... teoreticky by jeho profil mohl sedět, až na to, že nesedí fakt, že učedníkem má být "vdovin syn" - informace z dílu 3x01, což Zack prostě není. A co podivné Hodginsovo chování, kdy v nemocnici Zacka nadopoval léky, když se snažil mluvit o explozi? Také mě mrzí, že se tento díl málo věnoval pocitům, které v Brennanové vyvolala Boothova domnělá smrt. Škoda, že tomu nebyla vyhrazena samostatná epizoda. Ale na druhou stranu, vzhledem k již zmíněné stávce udělali tvůrci co mohli a je jasné, že pro ně muselo být velmi těžké seškrtávat scénáře a vědět, že spousta věcí se už nikdy nenatočí. I přes veškeré výhrady se mi díl líbil. Scéna na hřbitově, kdy Brennanová dá Boothovi pěstí, Booth ve vaně, Zackovo odhalení a pak ten smutný závěr... to jsou momenty, které jen tak nejdou z hlavy a jsou vrcholem této epizody. Takže díky tvůrcům za 3.řadu a - snad ne navždy - sbohem Zacku...
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář